Boken "Mummi HC (5)" er en samling av klassiske avisstriper om Mummitrollet, opprinnelig publisert i The Evening News mellom 1953 og 1959. Skapt av Tove Jansson og Anders Heger, gir denne tegneserien deg et nostalgisk tilbakeblikk på Mummitrollets eventyr.
I denne utgaven finner du tre spennende historier: "Mummi-vinter", "Mummitrollet setter seil" og "Slomsedyret forlover seg". Hver historie er fylt med den unike sjarmen og fantasien som kjennetegner Jansson Tove sine verk. Gjennom disse fortellingene får du oppleve Mummitrollets verden på en ny måte, med både humor og dybde.
Utgitt av Cappelen Damm, er denne boken en flott tillegg til enhver samling av fantasy-litteratur. Den er perfekt for både nye lesere og de som har fulgt Mummitrollet i mange år. Med sitt hardcover-format er den også en holdbar og vakker utgave som vil pryde enhver bokhylle.
Mummitrollet norsk utgave gir deg muligheten til å dykke ned i en verden av magi og eventyr, skapt av en av de mest elskede forfatterne i sjangeren. Enten du er en fan av manga tegneserier eller klassiske tegneserier, vil denne boken appellere til deg.
Anders Heger og Tove Jansson har sammen skapt en tidløs klassiker som fortsetter å glede lesere i alle aldre. Ikke gå glipp av sjansen til å eie denne fantastiske samlingen av Mummitrollets eventyr.
Ser du noe som bør rettes opp i produktbeskrivelsen? Ikke nøl med å
gi oss beskjed!